چگونه ویزای شینگن فرانسه بگیریم؟

 برای گرفتن ویزای فرانسه می توانید از طریق سایت خود سفارت (https://france-visas.gouv.fr/fa/web/ir/accueil) و یا مرکز خدمات ویزا وی اف اس گلوبال اقدام نمایید. همچنین می توانید از طریق کارشناسان کنپارس تراول برای ویزای شینگن فرانسه اقدام نمایید. توجه داشته باشید که مدت زمان پروسه ویزای شینگن فرانسه به صورت حضوری از طریق سفارت طولانی تر از مدت زمان پروسه درخواست ویزا از طریق مرکز خدمات وی اف اس گلوبال است.

 
ویزای شینگن فرانسه بستگی به نوع هدف شما از سفر انواع مختلفی دارد. در صورتی که قصد اقامت کمتر از 90 روز در کشور فرانسه را دارید می توانید برای ویزای شینگن اقدام نمایید. انواع ویزای شینگن فرانسه برای ایرانیان شامل:
 
-    ویزای توریستی فرانسه (با دعوتنامه و بدون دعوتنامه) 
ویزای توریستی شینگن فرانسه نوعی ویزای کوتاه مدت است که با هدف بازدید از کشور فرانسه صادر می شود. در صورتی که قصد سفر شما تنها بازدید از کشور فرانسه و یا سایر کشور منطقه شینگن است نوع ویزای شما، ویزای توریستی شینگن فرانسه بدون دعوتنامه است. در صورتی که قصد شما از سفر به فرانسه و منطقه شینگن بازدید آشنایان و دوستانتان است نوع ویزای شما ویزای توریستی شینگن فرانسه با دعوتنامه خواهد بود و باید علاوه بر تهیه مدارک لازم برای ویزای شینگن، دعوتنامه داشته باشید. این دعوتنامه را شخص دعوت کننده که در کشور فرانسه اقامت دارد برای سفارت فرانسه در ایران می نویسد که باید شامل آدرس، تلفن، شغل، آدرس محل کار و ... سایر اطلاعات دعوت کننده باشد و صورت حساب بانکی شش ماه گذشته و کپی پاسپورت شخص دعوت کننده نیز به همراه دعوتنامه بایستی به سفارت ارائه داده شود.
 
-    ویزای ترانزیت فرانسه
این نوع ویزای اقامت کوتاه مدت برای افرادی که می خواهند به طور موقت از یکی از فرودگاه های بین المللی کشور فرانسه برای سفر به کشوری غیر از منطقه شینگن استفاده کند. این ویزا به دارندگان خود اجازه نمی دهد تا از منطقه ترانزیت فرودگاه خارج شوند و به منطقه شینگن دسترسی داشته باشند. این ویزا برای افرادی که زمان ترانزیت بین دو پرواز آن ها کمتر از 24 ساعت است صادر می شود. 
 
-    ویزای تجاری فرانسه
در صورتی که شرکای شما در فرانسه، شما را برای بازدید از شرکت در جلسات کاری دعوت کرده باشند و یا شما برای شرکت در نمایشگاه های صنفی، سمینار ها و یا همایش های مربوط به حرفه خود قصد سفر به فرانسه را دارید نیاز به اخذ ویزای تجاری شینگن فرانسه را خواهید داشت.
 
-    ویزای کاری فرانسه
شما با داشتن ویزای شینگن فرانسه اجازه کار در کشور های منطقه شینگن و حتی فرانسه را ندارید و هیچ گونه ویزای کاری شینگنی وجود ندارد. برای گرفتن اجازه کار در کشور فرانسه شما بایستی برای ویزای ملی فرانسه اقدام نمایید.
 
-    ویزای تحصیلی فرانسه
این ویزا به دارنده خود اجازه می دهد تا در دوره های آموزشی و یا تحصیلی کوتاه مدت که کمتر از 90 روز است شرکت کنند.
 
-    ویزای پزشکی فرانسه
این ویزا برای افرادی است که جهت مشاوره با پزشک متخصص و یا معالجه در کلینیک تخصصی و یا بیمارستان و مراقبت های پزشکی بعدی قصد سفر به کشور فرانسه را دارند. توجه داشته باشید که تمام هزینه های پزشکی که شما در کشور فرانسه پرداخت می کنید، تحت پوشش سیستم بیمه درمانی فرانسه نخواهد بود.
 
-    ویزای فرهنگی ورزشی فرانسه
این ویزا برای افرادی که با هدف مذهبی، ورزشی و فرهنگی قصد سفر به فرانسه را دارند و یا بخشی از خدمه فیلم برداری هستند صادر می شود.